Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” anlamına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca fen aktarımı dâhilin değil, aynı zamanda cümbüş dâhilin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) sohbet edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız gelişigüzel biriyle örgülabildiği kabilinden hatta tanıdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri yoluyla örgülabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve sohbet etme üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak veya amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş gitmek dâhilin yalnızca nickname (protez ad) geçirmek yeterli olurken bazenlarındaysa sohbete saksılamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla program açıklık yüzünü kullanarak yalnızca alfabelı, alfabelı ve fonlü, ünlü ve fonlü kabilinden tercihe bağlı olarak sohbet etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı kesik müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı enstantane mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir diğer popüler chat program olan ve internetin söylence mukayyetmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Category:
Uncategorized

Leave a Comment