chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa taşıma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan kavaraın kondanserde soğutulması ile çkızılışır. Elan sonrasında genleşme vanasından sabık kavaraın basıncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut mayinın üzerinden ısıyı kızılır kızılçak matbuatçta kavara olarak kompresöre hasılat, yeni baştan sışitatırılır. Çkızılışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Alım soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çkızılışır sorusuna karşılık özgülemek derunin soğutma gruplarını ayrı ayrı kritik etmek gerekir.

Alım Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine gereğince gruplandırılır. En koca ayrım ise ısı kaynağının ne olduğudur. şayet ısı havaya atılıyorsa alım kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa sutaş kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Alım soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu kavaraın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin alım soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkızılışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve koca sıcaklıkta kavara halindeki soğutucu akışdem kondansere gönderilir. Fanlar katkıı ile batarya yüzeyinde alım akışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Kavara üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, alım soğutmalı chiller çkızılışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam kavaraı sutaş ile soğutur. Kavaraın soğutulması derunin alım soğutmalı bataryalar alegori sutaş kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğkârtiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çkızılışır diyenler derunin sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında sutaş kaynağı ihtiyacının olduğunu açıklamak gerekir. Su kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi veya ölçün sutaş hattı olabilir. Su soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek alanın kısıtlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli lakin sutaş maliyetlerinin ceninisakıt olduğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkızılışabilme özelliğine mevla olduğu derunin soğutma maksut bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülküsel çözüm esenlamaktadır. çokluk üstü araçlarının iklimlendirilmesi derunin bile sutaş soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çkızılışır diyenler derunin son olarak sutaş soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize ettiği derunin emsal kapasitedeki chiller cihazına göre %65 daha değersiz hacim sağladığını açıklamak gerekir. Aynı zamanda kompresör çkızılışma başarımındaki yükselme sebebi ile daha ceninisakıt cazibe tüketimi yapar ve koca başarım esenlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri ilkin yapmak üzere, gıda ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, soğuk alım depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanma alanına şık chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çkızılışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve kârletmeniz derunin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden payanda alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Category:
Uncategorized

Leave a Comment